Zabawy w domu#4 – gry

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną porcją i propozycją 5 fajnych zabaw, które mozna zrobić z dzieckiem w domu


GRA W KLASY
Wszyscy znamy jedną z najpopularniejszych zabaw lat 90′. Ale jak zagrać w klasy będąc w domu? Rozwiązanie jest bardzo proste. Używając taśmy malarskiej możecie grać w klasy! Wystarczy zrobić odrobinę miejsca na podłodze, czy dywanie i samo przygotowywanie gry będzie już fajną zabawą. A cyfry? Wytnijcie z papieru i przyklejcie za pomocą taśmy klejącej na kratkach. 


GRA W PAJĄKA
Wystarczy zrobić sztuczną pajęczynę z taśmy dwustronnej (na drzwiach lub między krzesłami). Dzieci przerzucają kulki zrobione z gazet lub piłeczki przez pajęczynę tak, aby nie zostały one złapane w sieć. Oczywiście najlepiej wyobrazić sobie, że kulki są muszkami, które nie mogą dać się złapać w sieć. 


DOMOWE KRĘGLE
Gra w kręgle zawsze była popularna i wbrew pozorom wywoływała wiele emocji. Jeżeli nie mamy zakupionych kręgli, możemy je wykonać z butelek plastikowych. Dodatkowo do butelek można nasypać trochę piasku aby butelki tak łatwie się nie przewracały. Rzucamy piłkę i świetna zabawa gwarantowana.


PAPIEROWY PING-PONG
Jak zagrać w tą werjsę ping-ponga? Wykonujemy aletki z talerzyków jednorazowego użytku i rolek po ręczniku papierowym. A jak zrobić piłeczkę – proponujemy użyć do tego celu nadmuchanego balona. Nie kosztuje to nic, a jak doskonale ćwiczy u naszych dzieci ważną koordynację: oko-ręka.


WĄSKI KANION

Na podłodze rozwijamy długi kawałek sznurka, a zadaniem dziecka jest przejście po nim stawiając jedną nogę a następnie drugą w lini prostej. Dzięki temu ćwiczymy z dzieckiem równowagę oraz koncentrację uwagi.


Opracowanie: mgr Magdalena Sadowska – fizjoterpaeuta, rehabilitant, terapeuta Poradni ALTER