„Czy każdy może zostać Mikołajem??”

 

„Czy każdy może zostać Św. Mikołajem??”


– Na to pytanie już 17 grudnia odpowie Pan Pat podczas świątecznej edycji TUS LEGO.

Informujemy, że do Naszej Poradni zawita znów Pan Pat ze swoimi magicznymi klockami LEGO. Tym razem zostaniemy zaczarowani przez św. Mikołaja w osobie Pana Pata. 


Popularne klocki lego towarzyszą dzieciom na całym świecie od ponad 70lat. Ich ogromny walor edukacyjny jest coraz bardziej doceniany przez szkoły, instytucje edukacyjne oraz terapeutów. Dzięki zabawie dziecko może w jasny sposób wyrazić siebie, ale również wynieść cenną lekcję z doświadczenia, w którym bierze udział.


Na zajęciach będziemy rozmawiać o podstawowych emocjach, tworzyć modele emocji z klocków i dopasowywać/budować sceny z klocków, które mogą wskazywać na wybrane emocje.


Cel: Rozwijanie kompetencji społecznych, inteligencji emocjonalnej i poszerzanie wiedzy ogólnej.

Dla Kogo: Zajęcia TUS skierowane są do każdej osoby, która ma trudności w funkcjonowaniu społecznym. Jest to jedna z częściej polecanych metod pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (autyzm, zespół Aspergera) jak również dla dzieci z ADHD, dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym.

Zajęcia TUS dla dzieci uczą:

  • rozpoznawania treści przeżywanych emocji,
  • zdrowych sposobów odreagowania napięcia emocjonalnego i fizycznego,
  • sposobów na utrzymywanie i poprawianie koncentracji,
  • pohamować nieakceptowalne społeczne, spontaniczne reakcje,
  • jak kształtować samoocenę.

Grupa obejmuje max. 9 dzieci w wieku od 4 do 7 lat.


Czas trwania spotkania: 60 min.

Godzina 11:00. Koszt: 70 zł.

Termin: 17.12.2022 r.

Miejsce: Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ALTER w Chorzowie. Zapisy w sekretariacie Poradni lub pod numerem telefonu 533 585 976


O uczestnictwie w zajęciach decyduje kolejność wpłat.Kim jest prowadzący zajęcia???

Nazywam się Pat Stępień

Potrafię słuchać, zadawać trafne pytania i projektować niezapomniane doświadczenia szkoleniowe.

Jestem absolwentem pedagogiki oraz doradztwa filozoficznego i coachingu, a także studiów z obszaru przywództwa. Skończyłem szkołę trenerów oraz wiele kursów wzmacniających warsztat mojej pracy w tym Trening Umiejętności Społecznych. Obecnie przygotowuję się do rekomendacji PTP I i zmierzam w kierunku uzyskania stopnia doktora nauk społecznych.

Uczestnicy moich szkoleń przekonują się, że szkolenie może być interesujące, interaktywne i przyjemne, a zarazem skuteczne i owocne w nową wiedzę i umiejętności.


Opublikowano: 17.12.2022 r.