BEZPŁATNE prelekcje żywieniowe

NPPP ALTER w Sosnowcu zaprasza na BEZPŁATNE prelekcje żywieniowe „Profilaktyki nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży”


Dzieciństwo i dojrzewanie są okresami krytycznymi w rozwoju otyłości, a także jej powikłań w wieku dorosłym, dlatego szczególnie w tym okresie należy dbać o odpowiednie odżywianie. Jest to temat niezwykle istotny, ponieważ badania dowodzą że aż 22 % uczniów ma nadwagę lub otyłość co oznacza że co piąte dziecko ma nieprawidłową masę ciała.


Spotkania poprowadzi dietetyk kliniczny, psychodietetyk, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach Pani mgr Donata Krawczyk z „Paleta diet dr Patrycja Kłósek-Bzowska- dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Uczestniczka licznych szkoleń i kursów z zakresu dietetyki i żywienia. W swojej pracy za pomocą technik psychodietetyki pomaga pacjentom przejść przez zmianę ich sposobu myślenia aby mogli w zdrowy i racjonalny sposób schudnąć.


Wykorzystując techniki motywacyjne oducza pacjentów utartych, błędnych zachowań żywieniowych i uczy ich nowych sposobów funkcjonowania. Jej pasją jest gotowanie, często szuka w kuchni rozwiązań które ułatwią pacjentom stosowanie się do diety. Często eksperymentuje i testuje przepisy na słodkości które są niskokaloryczne i zdrowe.


Twierdzi, że kluczem do osiągniecia celu wymarzonej sylwetki, jest dopasowanie żywienia od potrzeb własnego organizmu. Codziennie uczy pacjentów wsłuchiwania się we własne ciało. Zaraża pozytywnym myśleniem, uśmiechem i radością do życia.


W Poradni |ALTER w Sosnowcu odbędą się dwa bezpłatne spotkania :

12.2022 r. godz. 16:00 – prelekcja dla rodziców/opiekunów

12.2022 r. godz. 16:00 – prelekcja dla dzieci od 6 r.ż.


Zapraszamy do zapisów – Liczba miejsc ograniczona!

 

 


Opublikowano:
29.11.2022 r.