Dzień Matki

DZIEŃ MATKI


 

Dzień Matki w Polsce i na świecie to jedno z ważniejszych świąt w roku. W szczególny sposób myślimy wtedy o naszych mamach, dziękując im za trud wychowania. Często wręczamy im też z tej okazji drobne podarunki w postaci kwiatów i czekoladek albo dajemy inny, wyjątkowy prezent.


 

Jak świętuje się Dzień Matki?

W Polsce i w Niemczech z okazji Dnia Matki dzieci wręczają swoim mamom laurki, kwiaty lub drobne słodkości. Te starsze lub wręcz dorosłe dzieci obdarowują swoje mamy kwiatami lub zapraszają na kawę lub ciastko do kawiarni. 

W innych krajach jest jednak nieco inaczej. Na przykład w USA Dzień Matki jest dniem wolnym od pracy i świętem narodowym. Wywiesza się flagi, organizuje pikniki i imprezy rodzinne. W Brazylii Dzień Matki to drugie w kolejności (po Bożym Narodzeniu) najbardziej dochodowe święto. Wszystko dlatego, że mamy są tego dnia obsypywane prezentami.

We Francji mamy otrzymują tego dnia ciasto w kształcie kwiatów. Z kolei w Indiach świętuje się z tej okazji aż 10 dni w ramach festiwalu Durga Puja, poświęconemu bogini matek. Dekoruje się tam domy, szykuje jedzenie i prezenty dla mam. Trzy dni świętują matki z Etopii, a gwoździem obchodów Dnia Matki jest tam duży poczęstunek przygotowany przez same matki ze składników przyniesionych przez dzieci, takich jak: ser, masło, warzywa, mięso jagnięce lub wołowe.


Wszystkim Mamom składamy, najserdeczniejsze życzenia długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i nieustającej pociechy ze swoich dzieci.

Poradnia Alter


źródło: mamotoja.pl

Opublikowano 26.05.2022 r.