Czym jest Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka?

Wczesne Wspomaganie Rozwoju dziecka – jeden z najlepszych programów terapeutycznych, z którego dziecko może korzystać od momentu narodzin do rozpoczęcia edukacji w I klasie szkoły podstawowej.


Bardzo wiele mówi się o tym, że pierwsze lata życia każdego człowieka są kluczowe dla jego rozwoju zgodnie z przysłowiem „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Jest w tym dużo prawdy. Potwierdzają to nie tylko różne badania naukowe, ale również codzienne doświadczenia. Wszyscy widzimy, że małe dziecko jest bardzo „plastyczne” – z dużą łatwością oraz w krótkim czasie uczy się nowych zachowań i umiejętności.

W powyższą ideę wpisuje się Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Najprościej ujmując – są to działania terapeutyczne prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin, celem maksymalnego usprawniania rozwoju dziecka.

Wczesne Wspomaganie Rozwoju jest przeznaczone dla najmłodszych dzieci od początku ich życia do momentu rozpoczęcia edukacji w I klasie szkoły podstawowej (od 0 do 7 roku życia). Pracując od wielu lat z małymi dziećmi mogę powiedzieć, że wiek 0-7 lat to czas, w którym można wyeliminować    bardzo dużo różnych trudności rozwojowych. Terapia jest BEZPŁATNA.


Dlaczego Wczesne Wspomaganie Rozwoju jest tak bardzo skuteczne?



Jak to wygląda w praktyce?

Kilka razy w miesiącu (od 4 do 8 godzin) dziecko uczestniczy w zajęciach z takimi specjalistami jak: psycholog, pedagog, pedagog specjalny, logopeda, neurologopeda, fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, specjalista rehabilitacji. To, z kim dziecko pracuje zależy od wyników otrzymanych podczas diagnozy, której zadaniem jest wskazanie obszarów wymagających wsparcia.


Nad czym pracujemy podczas terapii WWR?

Każdy człowiek rozwija się w oparciu o poniżej wskazane obszary. Wczesne Wspomaganie Rozwoju służy temu, aby korygować i usprawniać ich działanie.

Chcesz wiedzieć co zrobić żeby Twoje dziecko mogło za darmo uczestniczyć w terapii WWR? Kliknij ten link http://poradniaalter.pl/jak-uzyskac-bezplatne-wwr-sosnowiec1/


Autor: mgr Szczepan Cieślak

psychoterapeuta w trakcie szkolenia, pedagog specjalny, zawodowy muzyk, muzykoterapeuta, trener EEG-Biofeedback, diagnosta i terapeuta Poradni ALTER. 

Skontaktuj się z nami!